top of page
image resilience.jfif

                     Przygotowanie i adaptacja do sytuacji kryzysowych                    

Szkolenie w zakresie indywidualnej i zbiorowej rezyliencji.

Daty : 26-27 Października 2024

16-17 Listopada 2024

Konflikty zbrojne, powodzie, susze, huragany, zmiany klimatyczne, anomalie pogodowe - takimi informacjami każdego dnia bombardują nas media.

W pośpiechu codziennego życia, przechodzimy nad nimi do porządku dziennego, wypieramy je: to przecież tak daleko, to nas nie dotyczy. Ale podskórnie czujemy, że coś jest na rzeczy. Że nadchodzą zmiany, których nie możemy powstrzymać. I budzi to nasz niepokój, obawy, strach.

Zaczynamy odmawiać sobie różnych rzeczy, mniej wydawać, odkładać pieniądze. Ale czy to wystarczy, by przygotować się na „czarną godzinę”?

Czy można w jakiś sposób przygotować się na nieuniknione, gwałtowne zmiany?

Naszym zdaniem, kluczem jest rezyliencja: zdolność do tego, by przeżyć kryzys, podnieść się i iść dalej. Tak jak to robią Japończycy, którzy od najmłodszych lat uczą się, co robić w przypadku trzęsienia ziemi i kiedy ono nadchodzi, wiedzą jak działać i jak się zachowywać. Tak każdy z nas powinien stworzyć tego rodzaju mechanizmy, by przygotować się na nadchodzące zmiany, które mogą być nagłe i brutalne.

Zdolność rezyliencji można i powinno się budować jak najwcześniej, by przygotować się na trudne sytuacje.

I tego właśnie możesz nauczyć się na naszym szkoleniu, które pozwoli Ci odkryć, jak zamienić swoje wyzwania w możliwości i opanować sztukę dostosowywania się, aby chronić siebie i tych, których kochasz oraz zabezpieczyć swoją przyszłość.

Metodologia szkolenia

Szkolenie jest bardzo praktyczne, oparte na zasadach treningu działania, z dużą ilością ćwiczeń i odgrywania ról.

W części szkolenia wykorzystujemy metodę „Peer to Peer”, która opiera się na prostej zasadzie uczenia się od innych.

W szkoleniu punktem wyjścia jest to, że uczestnicy posiadają wiedzę, a trener wprowadza metody pozwalające na dzielenie się, wymianę i formalizację tej wiedzy.

Metoda ta przyspiesza i wzmacnia indywidualną analizę i projektowanie celów, strategii i przygotowanie planu działania.

Pod koniec kursu uczestnicy będą w stanie rozwijać swoją zdolność rezyliencji i podjąć natychmiastowe działania w oparciu o praktyczny plan działania.

Struktura szkolenia:

DZIEŃ 1

- Powitanie uczestników

Ustalenie celów szkolenia:

Odkrycie, zrozumienie i wdrożenie osobistych zdolności i zasobów w celu budowania swojej rezyliencji i przystosowania się do kryzysów, poprzez inicjowanie zmian.

A / O czym mówimy?

1/ Definicja rezyliencji

2/ Definicja adaptacji

3/ Kryzysy? Jakie kryzysy?

4/ Cele osobiste

B/ Dźwignie działania

4 rodzaje i wymiary rezyliencji

a/ Twoja indywidualna rezyliencja + ocena (profesjonalna ocena + indywidualna rozmowa z doradcą): Indywidualna ocena rezyliencji wykorzystuje profesjonalne narzędzie psychometryczne (używane do oceny kompetencji zawodowych) oraz poufną rozmowę z profesjonalnym doradcą. Test jest obowiązkowy i stanowi integralną część szkolenia.

b/ Twoja rezyliencja zbiorowa (społeczna): ocena i budowanie rezylientnej architektury społecznej

c/ Twoja rezyliencja strukturalna: projektowanie i budowanie swoich odpornych zasobów .

d/ Twoja rezyliencja techniczna: Mapowanie umiejętności, które możesz zmobilizować.

DZIEŃ 2

Projektowanie osobistego planu działania (spójność celów i zasobów).

Konstruowanie i budżetowanie osobistego planu działania (spójność zasobów i  możliwości).

Planowanie i wdrażanie osobistego planu działania (spójność działań i czasu).

Ogólne podsumowanie i spójność między celami i planami działania.

Jeff Ospital, Twój trener:

Zajmuję się zarządzaniem programami i projektami wspierającymi ludzi i społeczności w sytuacjach kryzysowych. 10 lat spędzonych w krajach ogarniętych wojną lub kryzysem, gdzie szkoliłem i uczyłem setki osób i społeczności jak przygotować się na kryzysy i opracowywać sposoby reagowania na poważne trudności, mające wpływ na codzienne życie każdego człowieka, pozwoliło mi zdobyć doświadczenie, którym chcę się dzielić z innymi (MSF-Lekarze Bez Granic, JRS-Jesuit Refugee Service , ACF-Akcja przeciw Głodowi , WHO-Światowa Organizacja Zdrowia etc..). Jestem z wykształcenia psychologiem i posiadam międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor organizacji pozarządowych, ekspert w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i przedsiębiorczości, specjalista ds. mechanizmów rezyliencji i wdrażania na poziomie indywidualnym jak i zespołowym konkretnych i operacyjnych strategii naprawczych. Aktualnie prowadzimy wraz z żoną gospodarstwo ekologiczne, gdzie zajmujemy się serowarstwem, agroleśnictwem, niewielką agroturystyką oraz szkolimy w naszym centrum szkoleniowym.

Informacje o miejscu szkolenia:

Szkolenie odbywa się w formie stacjonarnej w centrum szkoleniowym Dzikie Stawy w miejscowości Golubie Wężewskie 35, 19-420 Kowale Oleckie.

Szkolenie odbywa się w sobotę od 9:00 do 18:00 i w niedzielę od 9:00 do 15:00, z przerwami kawowymi i 30-minutową przerwą na lunch.

Zakwaterowanie jest dostępne na miejscu (www.dzikie-stawy.com) od piątku wieczorem. Nocleg kosztuje 50pln od osoby/noc, płatne na miejscu (bungalow 1-2 osobowy lub pokój 1 lub 4 osobowy, ze wspólnymi toaletami i łazienkami).

Lunch organizowany jest przez centrum szkoleniowe i kosztuje 35pln/os.

Śniadania i wieczorne posiłki nie są wliczone w cenę, ale grill i w pełni wyposażona wspólna kuchnia są dostępne bezpłatnie dla uczestników.

W Centrum można również zakupić niektóre produkty z farmy do przygotowania posiłków.

Koszt szkolenie :

- Cena wynosi 250pln / osobę, grupa max. 8 osób.

 

       Osoby zainteresowane prosimy o kontakt 

Zapisy przyjmujemy mailowo na adres: dzikiestawy@gmail.com lub telefonicznie
pod nr
501 199 132 
do 6 dni przed szkoleniem.

Logo Dzikie Stawy
bottom of page