top of page
Fleurs sur bois

Projektowanie Permakulturowe Mazury
Pełne profesjonalne szkolenie w zakresie projektowania permakultury
Dolącz do nas na : 

Permakultura to filozofia, metoda i zasady tworzenia ekosystemów, które są użyteczne dla ludzi.

Główną zaletą permakultury jest stworzenie zrównoważonego, prawie samowystarczalnego systemu produkcji przy niewielkich nakładach inwestycyjnych, który szanuje przyrodę i ludzi,

teraz i w przyszłości.

 

Permakultura jest inspirowana naturą, aby w jak najlepszy sposób zaaranżować wszystkie elementy przyrodnicze i infrastrukturalne oraz poprawić ich interakcje.


Projekt permakultury to koncepcja ekosystemu, który zaspokaja potrzeby jego użytkowników (tj. dobrze zdefiniowane cele), naśladując sposób działania natury.

Zaczyna się od dogłębnej, wieloczynnikowejanalizy wybranego miejsca, prowadzącej do bardzo szczegółowej definicji jego układu i funkcjonowania (na przykład gospodarki wodnej).


Projekt permakultury dostarcza mapę drogową, którą należy podążać, aby wykonać wszystkie niezbędne instalacje  i nasadzenia, pozwalające osiągnąć wyznaczony cel. 

 

To profesjonalne szkolenie prowadzone jest przez projektanta, posiadającego certyfikat wydany przez Oregon State University (Permaculture Design Professional Certificate)

OSU-USA - uważane za najlepsze szkolenie na świecie w tej dziedzinie).

 

Kurs ten umożliwia studentom zostanie profesjonalistami w dziedzinie projektowania permakultury i założenie własnej firmy.

Przykład ogólnego projektu permakulturowego gospodarstwa produkcyjnego
1:28 meters  
Logo Dzikie Stawy
bottom of page